Bu şatafat kaybettirdi

Yerel seçimde, Manisa’nın Yunusemre Belediyesi yüzde 46 oy oranıyla CHP’ye geçti. 10 yıl milletvekilliği, 10 yıl da belediye başkanlığı yapan AKP’li başkan Mehmet Çerçi, CHP’li halefi Semih Balaban’a 1.2 milyar liralık borç bıraktı. Bunca borca rağmen geçtiğimiz Kasım ayında açılışı yapılan belediye hizmet binasının görkemi ise “İşte AKP’ye bu şatafat kaybettirdi” yorumlarına yol açtı. Yunusemre Belediye binası AKP’li başkan döneminde yeniden inşa edildi ve geçen yıl tamamlandı. Başkanlık makamının görüntüleri ise önceki gün ortaya çıktı.

İSTANBUL’A GİTTİ

Sarayı andıran makam odasını seçimi kaybeden Mehmet Çerçi yaptırdı. Çok geniş olan makam odasını kaplayan özel dokuma halılar ile gösterişli mobilya ve aksesuarlar dikkat çekti. Sosyal medya dün gün boyunca belediyenin şatafatını konuştu. İstanbul’a giden Mehmet Çerçi’nin ise sosyal medyada dolaşan makam fotoğraflarını soran bir arkadaşına, “Ne haliniz varsa görün, ben İstanbul Boğazı’nda keyfime bakıyorum” dediği öğrenildi.

CHP’li Başkan Semih Balaban

  CHP’li Başkan Semih Balaban SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada “Borçları eritmemiz lazım. Araçları havuz sistemine aldık. Belediye Başkan yardımcılarımız da dahil herkes havuzdan araç alıp işlerini yürütecek. Şişkin kadrolaşma had safhada ve işe gelmeden maaş alanlar var. Hepsiyle yolumuzu ayıracağız. Üç temel ilke ile adalet, ahlak ve liyakatla çalışacağız.”

BU ODALAR OSMANLI SARAYININ DEĞİL, İLÇE BELEDİYESİNİN ODALARI…


Makam odasının diğer bölümü.


Başkanlık makamı.

Konukların ağırlandığı salon.


BELEDİYENİN YENİ BİNASI GEÇEN YIL AÇILDI
Yunusemre Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışı geçtiğimiz yılın son aylarında yapıldı. Sarayı andıran binada odalar klasik mobilyalarla döşendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir