Xiaomi’den yeni doğan çocuklara özel kamera

Xiaomi‘nin akıllı cihazlar portföyüne yeni bir ürün daha ekleniyor; bebeklerin bakımını kolaylaştıracak “Bebek Bakımı Edisyonu” akıllı kamera. 749 yuan (yaklaşık 105$) fiyat etiketiyle satışa sunulan bu ürün, 5 inçlik geniş ekranı, 1080p yüksek çözünürlük sunumu ve geniş açılı lensi ile dikkat çekiyor. Bebeğin ağlamasını, öksürmesini ve çeşitli sesleri algılayabilen bu kamera, ebeveynlerin cep telefonlarına otomatik bildirimler göndererek onların hayatını kolaylaştırıyor.

Güvenlik ön planda tutularak tasarlanan Xiaomi Smart Camera, yerel ve çevrimiçi olmak üzere iki modda çalışabiliyor. Yerel modda, kamera görüntüleri doğrudan başlangıçta görüntülenirken, çevrimiçi modda ise Mi Home Uygulaması üzerinden uzaktan izleme imkanı sunuluyor. Bu sayede ebeveynler, diledikleri yerden bebeklerini gözlemleyebilirler. Kamera ayrıca, Mi Home Uygulaması üzerinden hatırlatmalar ayarlamak ve bebeklerin oyun alanları etrafında sanal çitler oluşturmak gibi özelliklere de sahip, böylece belirlenen alanlara girilip çıkıldığında ebeveynler anında bilgilendiriliyor.

Xiaomi’den yeni doğan çocuklara özel kamera

Kamera, aile gizliliğine saygı göstermek amacıyla sadece elle döndürülerek ayarlanabiliyor. Bu, istenmeyen çevrimiçi müdahaleleri engelliyor. Kullanıcılar, Mi Home Uygulaması aracılığıyla, örneğin bebeklerinin beşiğini izleme alanı olarak belirleyebilir ve böylece evin diğer kısımlarının gizliliğini koruyabilirler. Ürün, bebek karyolasına monte edilebilir, duvara monte edilebilir veya masa üstünde kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır.

Çift bant Wi-Fi desteği ile hem 2.4GHz hem de 5GHz ağlarına bağlanabilen kamera, microSD kart/NAS depolama/bulut depolama seçeneklerini de destekliyor. 5 inçlik ekranı sayesinde 10 saate kadar kesintisiz kullanım sunuyor. Xiaomi‘nin bu yenilikçi ürünü, ebeveynler için pratik ve güvenli bir çözüm sunarak, bebeklerin bakımını daha da kolaylaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir